Počet položek: 0 0,- Kč

Písek činčila 4kg koupací Apetit kbelík

kliknutím zvětšíte
Písek činčila 4kg koupací Apetit kbelík
ks
Kód:130160
Výrobce:Apetit
Cena : 163,- Kč
Dostupnost:1 - 3 dny
Koupací písek pro činčily.

  Každý den bychom měli činčily nechat pořádně vyběhat. Můžete je pustit kamkoli budete chtít, ale počítejte s tím, že každá škvíra stojí za proskoumání a každý kus nábytku za ochutnání. A to platí i pro kabely, které jsou pro ně velikým lákadlem. Ovšem pokud budete činčilu hlídat, nemusíte se o nábytek bát. Počítejte s tím, že činčily jsou skvělí skokani (ne všichni však tuto schopnost uplatńují) a vyskočí až metr do výšky. Skvělím prostředkem pro „vyvenčení a unavení" činčily například schody, kterým nikdy neodolají. V průběhu venčení by měli mít volný přístup do své klece, protože mimo ni se nikdy nevyčůrají. Bobečky však budou trousit všude, takže je potřeba po venčení vždy zamést.  Jeliož jsou činčily noční tvorové, je vhodné pouštět je večer, v době kdy jsou aktivní. Ve dne totiž spinkají a tak by ono venčení nemělo příliš smysl.
Venčení činčil však provádějte pouze doma! Jsou to rychlá a mrštná zvířátka, ale hlavně jsou velice lekavá a tak při větším rozrušení by se vám mohli lehko ztratit. Můžete však svou činčilu naučit na kšandičky s vodítkem, ani tak bych ji ale mimo domov rozhodně nepouštěla. Některé činčily si je totiž dokáží sundat! Pokud si myslíte, že místo proběhnutí se po domě dáte raději činčile do klece kolotoč, NEDĚLEJTE TO! činčila by si mohla zlomit nožku! Takže raději obětujte svých 30- 60 minut a nechte činčilu proběhnout. Pokud si ji ochočíte a budete ji pouštět v prostoru kde vám nic nezničí a neuteče, nemusíte se bát nechat ji tam samotnou.  Každý den bychom jim měli dopřát pořádnou koupel. Ale pozor! Činčily se koupou ve speciálním písku určeném přímo pro ně. Rozhodně je nikdy nezkoušejte koupat ve vodě! Zacuchal by se jim kožíšek a to není dobré! Koupel v písku si velice užívají kdykoli kdy k ní mají přístup. A to dlouho a s chutí. jsou však i případy, kdy se činčily koupat nechtějí. Nejčastěji jsou to ty, které dříve neměli přístup ke koupeli a koupat se neumí. Pokud máte malou činčilu nebojte se toho, že se neumí koupat.Musí se to teprve naučit. Pokud jí budete písek pravidelně předkládat, časem na to přijde sama. Pokud  máte možnost nechat mládě s rodiči nebo jinou „zkušenější " činčilou, nechte ji at to od nich odkouká.

Potřebujete poradit ? Písek činčila 4kg koupací Apetit kbelík

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Použiváním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souboru cookie!   Další informace